Baťa region

cs
Navigovat

Zóna Zlín

Od května do září můžete zlínskou architekturu objevit spolu s místními průvodci na komentovaných prohlídkách Zóna Zlín. Zavedou vás do Plánovaného města, do Továrny v zahradách nebo za Bydlením u Bati.

Tou úplně první procházkou, se kterou město Zlín a spolupracující spolek aArchitektura přišli, byla procházka Plánované město. Z náměstí Míru od radnice podle návrhu Františka Lýdie Gahury prochází historickým centrem, vede do továren a končí u nádherného Památníku Tomáše Bati nad Zlínem.

Postupně přibyly také trasy Bydlení u Bati a Továrna v zahradách. Ta první vás vezme do dělnické čtvrti Letná s drobnými cihlovými domečky rozesetými po stráních a představí vám naše typicky zlínské půldomky, čtvrtdomky a jednodomky, ve kterých zlíňáci dodnes bydlí asi úplně nejraději.

Tovární trasa vás protáhne až neuvěřitelně zachovalým továrním areálem, který i po sto letech pulzuje životem. Uvidíte vývoj celé výstavby továrního areálu, dozvíte se spoustu zajímavostí o tom, jak jsou budovy řazeny, čím byly vybaveny a proč tu fungoval dokonalý výrobní systém. Prohlédnete si také Baťův mrakodrap s kanceláří ve výtahu, páternosterem a s nádherným výhledem z nejvyšší 16. etáže.

Prohlídky Zóna Zlín se rychle staly hitem, na který nechodí jen turisté, ale taky místní. Konají se každou středu a sobotu odpoledne, kapacita je omezená a je dobré si své místečko rezervovat předem. Vstupenky můžete koupit v Turistickém informačním centru na náměstí Míru ve Zlíně. Vřele doporučujeme na prohlídku zajít, je to zážitek.

Kam dál

Navigovat
Turistické informační centrum Zlín, náměstí Míru 12, 760 01 Zlín
+420 577 630 222 is@zlin.eu http://www.ic-zlin.cz/prohlidky-s-pruvodcem

Otevírací doba

Prohlídky se konají od května do září, každou středu od 15.30 a sobotu od 14.00.