Baťa region

cs

Zlínský architektonický manuál

Zajímá vás zlínská architektura? Pak by vám určitě neměla uniknout existence Zlínského architektonického manuálu (ZAM). Tahle databáze všech zajímavých míst, budov, prostranství a jmen ve Zlíně a jeho okolí vám představí unikání zlínskou architekturu, provede vás tematickými trasami po baťovském bydlení, ředitelských vilách, továrnami nebo třeba filmovým Zlínem. A funguje taky jako aplikace do mobilu. 

Mapky ZAM

Zlínský architektonický manuál patří mezi první vlaštovky, které v rámci architektonických manuálů v Česku vznikly. Tím prvním byl Brněnský architektonický manuál (BAM), následoval Litomyšlský architektonický manuál (LAM) a hned po něm ten náš zlínský. 

Doporučujeme

Stáhněte si zdarma ZAM jako aplikaci do mobilu pro iOS nebo Android a vydejte se po některé ze stezek nebo si přečtěte příběhy konkrétních domů a vil.

V apce najdete 16+ tematických stezek nazvaných Tovární areál, Vily zlínských osobností, Baťovské bydlení, Nebaťovský Zlín, Devadesátky nebo Gottwaldov. Provede vás po nedalekých Otrokovicích plných technických unikátů, i po trochu vzdálenějším Partizánském neboli bývalých Baťovanech na Slovensku. A především vám dopodrobna představí příběh architektonického Zlína se všemi jeho zvláštnostmi.

Tištěné ZAM mapky si můžete vyzvednout v informačních centrech nebo v Infopointu baťovského bydlení.

Kam dál

Sledujte nás