Baťa region

cs

Výstava Baťa a Masaryk

Co měly společného tyto dvě výrazné osobnosti první republiky? To se dozvíte na výstavě „Baťa – Zlín – Československo | Masarykova demokracie – Baťova prosperita“, která bude od 29. 6. do 31. 8. k vidění před radnicí v Luhačovicích.

Baťa a Masaryk jsou osobnosti první republiky –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ „tvůrci československého úspěchu, kteří navštěvovali Luhačovice“. Co měly společného? Jak probíhala jejich vzájemná setkání? A proč oba pánové chovali přízeň právě k vyhlášenému lázeňskému městu. Právě zmíněnou výstavou se vám dostane odpověď na tyto i mnoho dalších otázek.

Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek 28. června v 16:30 před radnicí v Luhačovicích (nám. 28. října). Účast přislíbil i samotný Tomáš Baťa, který vám mimo jiné prozradí, proč se do Luhačovic tak rád vrací. Slavnostní chvíle hudebně zpestří zlínská muzikantská legenda, kytarista a zpěvák Pavel Kačes Husár, který v minulosti prošel kapelami Fleret nebo Rumpál.

Výstavu pořádá Nadace Tomáše Bati a vznikla ve spolupráci s městem Luhačovice, Zlínem a Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně.

Sledujte nás