Baťa region

cs
Navigovat

Interhotel Zlín

Jednou z nejvýznamnějších budov baťovského Zlína se ve 30. letech stal hotel Společenský dům, který byl postaven v duchu funkcionalismu. Nabízel ohromnou kapacitu 700 lůžek, pokoje v moderním americkém stylu se tu střídaly s místnostmi pro společenské využití. Svou hotelovou funkci zastává dodnes a ubytovat se tu můžete i vy.

Interhotel Zlín, dříve hotel Moskva nebo Společenský dům nechal Baťa postavit pro obchodní cestující, zákazníky, dodavatele i turisty, kteří přijížděli do Zlína. Nejen za byznysem, ale také nahlédnout pod ruce legendárnímu továrníkovi, který nejen svou továrnu, ale i své město přetvářel k obrazu svému. Reprezentativní hotel tak stojí v přímé ose vstupu do továrny a uzavírá Náměstí práce, které sloužilo jako obchodní i společenské zázemí města.

Hotel Společenský dům původně navrhl Miroslav Lorenc, který však z podniku odešel kvůli neshodám s financováním sousedního Velkého kina. Rozestavěný skelet pak dokončil Vladimír Karfík.

„Modulové jednotky v parteru a v prvním patře kompletně vyplnil souvislými plochami továrního skla v železných rámech. Spolu s mohutnou představenou markýzou tím uvodil vstupní a společenské zázemí. To mělo v podobě velkoplošné lidové jídelny i honosnější francouzské restaurace, herních sálů s ping-pongy a kulečníky, kadeřnictví, kavárny s parketem, bufetu a přednáškového i divadelního sálu vytvořit prostředí, s kterým se lze setkat pouze v mezinárodních podnicích. Zbylých osm podlaží nabízelo, kromě kanceláří vedení hotelu a ložnic zaměstnanců, 300 komfortně zařízených hotelových pokojů různých velikostí pro zhruba 700 hostů.“ Dočtete se o stavbě ve skvělém Zlínském architektonickém manuálu.

Za protektorátu se Společenský dům jmenoval Hotel Victoria, po roce 1948 byl přejmenován na Hotel Moskva. Poválečná desetiletí se pak zásadně podepsala na jeho vzhledu. Elegantní funkcionalistické interiéry změnily svou podobu, horní otevřenou terasu zastavěly mezonetové byty, přišla 90. léta. Před několika lety prošel Interhotel Zlín rozsáhlou rekonstrukcí, která hotel zmodernizovala.

V roce 2022 hotel po okupaci Ukrajiny Ruskem získal nové jméno. Dnes se jmenuje Interhotel Zlín. Ubytovat se tu můžete v moderně zařízených pokojích v kategorii First Class v členění jednolůžkové, dvoulůžkové pokoje twin s oddělenými postelemi, dvoulůžkové pokoje double se širokou postelí a business apartmá. Výhled budete mít na zlínské lesy nebo na celou tu baťovskou nádheru města z červených cihel.

Tento hotel zná každý Zlíňan. Chodí se sem na plesy a další kulturní akce. Léta tu probíhá Zlínský filmový festival a konají se zde konference. Zajít sem můžete na kávu, oběd i večeři, ale také si zahrát bowling nebo navštívit kasino.

Navigovat

Otevírací doba

Recepce hotelu je k dispozici 24 hodin denně.