Baťa region

cs
Navigovat

Hotel Tomášov

Školou pro baťovskou elitu a budoucí ředitele měl být Tomášov. Do lavic se usedalo ve fraku a cylindru a i když byla škola v provozu jen pár let, dodnes si v sobě nese eleganci první republiky. Zajděte sem v létě na kávu, na promítání filmů nebo večerní tančírnu. Po celý rok se můžete nechat hýčkat v privátním a designovém spa nebo si zajít na masáž.

Stejně propracovaný, jako byl systém výroby, bylo i zlínské školství. Baťova škola práce připravovala mladé muže a ženy nejen na práci v podniku, ale také na manželský život nebo reprezentaci firmy. V polovině 30. let se ukázalo, že ve firmě chybí mladí muži, kteří by mohli zastávat ty nejvyšší ředitelské funkce, díky jazykovému vybavení cestovat po světě a domlouvat zakázky nejen s obchodními partnery, ale také s ministerskými předsedy nebo šlechtickými rody.

Tomášov proto vznikl po vzoru elitních amerických univerzit. Dvouleté studium mladé muže připravovalo jak teoreticky a jazykově, tak prakticky –⁠ výukou etikety nebo znalostí golfu či jízdy na koni. Přestože sem mladí muži chodili v cylindru a žaketu, nepůsobila budova od Vladimíra Karfíka nijak nabubřele a kopírovala klasický rastr továrních budov. Místní studenti také denně docházeli do továrny, kde pracovali. Jednou týdně večeřeli s Janem Antonínem Baťou. Tomášov sice vychovával budoucí elitu, nohama však museli tomášovští mladí muži stát pevně na zemi.

Budova, která se pro studenty otevřela v roce 1938 sloužila svým účelům pouhé tři roky. V poválečném Československu už nebylo místo pro elitu, budova se stala součástí národního podniku Svit. Fungovala tu interna, chirurgie a gynekologie.

Dnes je Tomášov místem mnoha účelů. Působí zde klinika reprodukční medicíny a gynekologie, lékárna, ale také hotel s restaurací a terasou uprostřed přírody, na které probíhá velké množství kulturních akcí. V teplých jarních a letních měsících můžete například zavítat na promítání letního kina, tradiční tančírnu, nebo cvičení jógy pod širým nebem. Celoročně pak můžete načerpat sílu v privátním spa centru. Designově koncipované wellness vám nabídne vířivku s přelivem, finskou saunu, kneippův chodník, sprchy s dubovým ochlazovacím vědrem i pohodlná odpočinková lůžka v relaxační zóně. Spa centrum nabízí i několik druhů masáží. Od sportovních, relaxačních, lymfatických, těhotenských, až po masáže lávovými kameny nebo baňkování.

Navigovat

Otevírací doba

Recepce hotelu je k dispozici 24 hodin denně.